آموزش افتتاح حساب پی پل برای یک شهروند ایرانی

PayPal

کاربر جدید
همانطور که مطلع می باشید استفاده از سرویس پی پل (PayPal) برای هر فرد که ساکن کشور ایران باشد بر اساس تحریم های بین المللی آمریکا مقدور نیست.
برای روشن شدن دیدگاه شما عزیزان بیان مطلب زیر خالی از لطف نیست:
"این تحریم ها فقط مرزهای جغرافیای ایران رو هدف قرار داده و الزاما ایرانیهای مقیم خارج را شامل نخواهد شد و بطبع خارجی های مقیم ایران نیز مشمول این تحریم ها خواهند بود"
با بررسی مطلب فوق به این نتیجه خواهیم رسید هر ایرانی میتواند از سرویس پی پل استفاده کند بشرطی که ثابت کند ساکن ایران نیست.
افتتاح حساب پی پل رایگان بوده و فرآیند بسیار ساده ای دارد. اما برای ساکنین ایران این فرآیند کمی پیچیده تر خواهد.
پی پل سرویس خود را بر روی ip ایران محدود کرده (پس برای ثبت نام نیاز به آی پی کشوری دارید که در لیست تحریم های پی پل قرار ندارد)
بعد از ثبت نام لازم است حساب خود را فعال نمایید.
آموزش فعال کردن حساب پی پال:
من برای تست با یک پروکسی یک حساب باز میکنم و راهنمایی میکنم(البته این روش مطمئن نیست و بعدا توضیح خواهم داد)
من برای درک بهتر با ip کشور گرجستان هستم و در سایت paypal.com بر روی دکمه Sign up کلیک کردم.
مرحله یک:
learn-Sign-up-in-paypal-level1.png
پی پال از من میخواد نوع حسابی که قصد افتتاح آنرا دارم انتخاب نمایم
در اینجا دو نوع حساب موجود میباشد
1.حساب Personal Account حساب شخصی خود پی پل این حساب رو اینگونه معرفی میکند {
خرید از فروشگاه های اینترنتی (بصورت آنلاین و سرویس های موبایلی) در کشور خود و سایر پذیردگان بین المللی بدون اینکه لازم باشد اطلاعات خود را با آنها به اشتراک بگذارید} توضیحات تکمیلی در مورد Personal Account متوانید در تاپیک **** مشاهده نمائید ****
2. حساب Business Account حساب تجاری { شما میتوانید یک پذیرنده اینترنتی باشید و کالا و خدمات خود را بفروشید و فاکتور ایجاد نمائید و برای مشتریان خود ارسال کنید راحترین / امن ترین برای هرفرد و هر مکان} بعبارتی میتونم بگم یک مدل شبیه درگاه های شاپرک مشابه کشور خودمون با این تفاوت که از شما کارمزد حدود 2.9 % بابت هر تراکنش کسر خواهد شد که برای شرکتهای بزرگ قابل مذاکره و تا 2.2% نیز کاهش می یابد. توضیحات تکمیلی در مورد Business Account می توانید در تاپیک **** مشاهده نمائید ****

با توجه به موارد فوق برای یک فرد ساکن ایران که امکان حضور در کشور دیگری ندارد بهترین مدل حساب شخصی میباشد.
با این توضیحات من مراحل ثبت نام رو با Personal Account ادامه خواهم داد.
بعد از انتخاب نوع حساب وارد فرمی بشکل زیر خواهیم شد که از شما میخواهد ایمیل و رمز عبوری برای اکانتتان تنظیم کنید
learn-Sign-up-in-paypal-Personal-account-level2.png
بعد از تنظیم وارد مرحله بعد خواهیم شد که از شما میخواد اطلاعات شخصی خود را وارد نمائید.
Just a few more details to finishcreating your account
شما در این مرحله لازم است اطلاعات رو بصورت واقعی وارد نمایید
مواردی که نیاز به توضیح دارد
فیلد مربوط به Nationality رو ایران انتخاب کنید.
در فیلد بعدی شما نیاز هست یک شماره شناسایی انتخاب کنید سه گزینه قابل انتخاب دارید
(کد ملی)National ID
(شماره گواهینامه بین المللی)Driver's License
(شماره پاسپورت)Passport number
خب شما مطمئنا نمیتوانید از کد ملی ایران استفاده کنید پس باید یکی از دو گزینه بعد رو پر کنید.
که پیشنهاد ما پر کردن شماره پاسپورت است (Passport number)
چون این برای تست هست من با کشور گرجستان عضو شدم پس آدرس نیز میبایست از کشور گرجستان باشد
سعی کنید آدرسی بزنید که وجود داشته باشد(منظورم این نیست متعلق به شما باشد) هیمنطوری آدرس نزنید
شهر یکی از شهرهای همون کشور بزنید و ببینید اون شهر متعلق به کدوم استان هست
بعنوان مثال من ابتدا از طریق این لینک ( استان های گرجستان) رو انتخاب میکنم
استان-های-گرجستان.png
استانی که من انتخاب میکنم Tbilisi هست و میگردم شهر مرکزی این رو باز پیدا میکنم
بعنوان مثال این شهر Tbilisi خب پس شهر و استان الان دارم وارد میکنم
من برای تکمیل مراحل بعدی نیاز به یک آدرس و یک کد پستی دارم
خب چطور میشه اینو پیدا کرد کار راحتی خواهد بود و فرقی نمیکنه مربوط به کدوم کشور یا شهر باشه
بهترین مورد پیدا کردن آدرس یک هتل هست البته در پی پل نزنید هتل (اینو گفتم چون دم دست تره و البته شما میتوانید روش های دیگری نیز تست کنید مثل پیدا کردن شرکتهای طراحی و...)
http://jee.ir/6mHkP
کد پستی هم بهمون شکل پیدا میشه عموما سایتها و هتل ها کد پستی رو ذکر میکنند
مرحله بعد باید یک سیم کارت اون کشور داشته باشید (میتونید هم نداشته باشید ولی اینو واقعی بزنید و سعی کنید از سایتهای مختلف شماره بخرید تا در صورت مشکل لیمیت سریعا بتونید رفع لمیت کنید + حسابتون پریمر خواهد شد )
بعد از ثبت این اطلاعات وارد مرحله نهایی خواهیم شد که مطابق تصویر زیر شما باید یک ویزا / مستر کارت به حساب خود وصل کنید
learn-Sign-up-in-paypal-Personal-account-final.png
شما میتوانید از کارتهای مجازی و بی نام استفاده کنید اما در نظر بگیرید پی پال برای تایید نهایی مبلغی از کارت شما برداشت خواهد کرد و شما باید دسترسی به اینترنت بانک یا هر روش دیگری برای فهمیدن این مبلغ داشته باشید.
این مبلغ رو باید در حساب کاربری خود در پی پال وارد نمایید
پی پل از این طریق مطمئن میشود این کارت متعلق به شماست...
و بعد از اون حساب شما فعال میگردد
قبل از اینکه شروع به افتتاح حساب نمائید لازم است تاپیک **** چکار کنیم حساب پی پل ما لمیت نشود **** رو مطالعه بفرمائید.