معرفی و تحلیل درگاه واسط pay.ir

کدام گزینه یا گزینه ها از امتیازات pay.ir محسوب میشود؟

 • تسویه حساب سریع

  رای 3 100.0%
 • دریافت کارمزد معقول

  رای 2 66.7%
 • پشتیبانی قوی

  رای 2 66.7%
 • ابزارها و پلاگین های جامع

  رای 1 33.3%
 • فرآینده شروع فعالیت روان و ساده

  رای 2 66.7%

 • مجموع رای دهندگان
  3

دلتا

Administrator
عضو کادر مدیریت
#1
درگاه واسط یا متمرکز کننده pay.ir که در این مقاله به اختصار با نام "پی" خوانده خواهد شد. تحت نظر شرکت پرداخت الکترونیک سامان (سپ) فعالیت میکند
مقدمه:
سرویس پی از اوایل زمستان 95 شروع به کار کرد.
این دامنه قبل از انتقال به اکانت nic سجاد چاری پور (مدیر سابق payline) در مالکیت شرکت پرداخت الکترونیک سامان بود.
بر اساس شواهد موجود و بررسی های صورت گرفته (اما تایید نشده) به زعم ما psp سامان حداقل از اوایل تابستان 95 با این شخص وارد صحبت و مذاکره شده. و با توجه به تاریخ ایجاد کانال تلگرام پی (یکشنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۵) که مؤيد نهایی شدن توافق دارد و با توجه به آرشیوهای موجود از سرویس webarchive میتوان این احتمال رو صحیح دانست
اما چیزی که مشخص هست سپ در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از سرویس پی اینگونه یاد میکند ( درگاه پرداخت شخصی Pay.ir، یکی دیگر از خدمات جدیدی است که با حمایت سپ، در غرفه این شرکت در الکامپ بیست و دوم، معرفی خواهد شد)
این دامنه هم اکنون در پنل nic شرکت (Web Pouya Javan) میباشد که این نام نیز اشتباه درج شده و صحیح آن (توسعه داده پردازی وب پویای جوان) میباشد و چگونه به این سبک در nic ثبت شده خود جای سوال دارد!
جالبه بدونید مالکین این شرکت تنها دو نفر میباشند یکی آقای سجاد چاری پور با 99% سهام و دیگری محمد رستمی با 1% سهام چیزیکه واضع و مبرم است صوری بودن حضور محمد رستمی تنها بخاطر داشتن شرط حداقلی برای تاسیس (شرکتهای مسئولیت محدود با حضور حداقل دو شریک راه اندازی میشوند) این شرکت در تاریخ 26 مهر 1395 ثبت شده و تا این لحظه ( 30 تیر 1396) هیچگونه آگهی تغییراتی ندارد.
با توجه به مطالب فوق میتوان نتیجه گرفت قانونا این شرکت زیر نظر شرکت پرداخت الکترونیک سامان نیست. شاید توافقنامه های غیره رسمی توسط ایشان و سپ به امضا رسیده باشد که عدم شفافیت آن به خیلی مسائل برمیگرده که در حوصله این مقاله نیست و تنها میتوان به این دو مورد بسنده کرد (psp ها حق گرفتن کارمزد از مشتری / فروشند ندارند + تا چندی پیش psp ها حق دادن درگاه به کسب و کارهای بدون نماد نداشته و تا کنون ندارند و با این روش قوانین بانکی را دور میزنند)
تا اینجا لازم بود اینموارد ذکر گردد
اما معرفی فنی و تخصصی درگاه واسط pay.ir
با توجه به مدیریت موفق سجاد چاری پور در استارتاپ pyline بین سالهای 1391 تا اسفند 95 که فیلتر شد و رضایت نسبی خوبی که وبمستران از این سرویس داشته اند دور از انتظار نخواهد بود که این موفقیت را به سرویس جدید پی بسط دهیم و انتظار داشته باشیم با مدیریت این فرد سرویس پی نیز موفق عمل کند و شکوفا شود.
براساس موارد فوق و با توجه به قوانین حاکم بر کسب و کارهای اینترنتی و سابقه 3-4 ساله این شرکت انتظار میرود بتوانند بهتر از سایر رقبای تازه کار خود ایده پروری و خدمات ارائه دهند.
تاکنون موارد ذیل را بعنوان امکانات خود معرفی نموده اند:
ما به مواردی اشاره خواهیم کرد که خاص یا قوی باشند و بطبع خدمات پایه ای که اکثرا دارند مدنظر ما نخواهد بود.
عدم انباشت درآمد وبمسترها(همان روز تسویه میکنند)
تسویه حساب های زیر یک ساعت برای دارندگان حساب سامان{7 روز هفته ( از ساعت 8 صبح تا 12 شب هر یک ساعت یک بار )}
عدم دریافت کارمزد (0%) (بصورت موقت و در صورت تغییر اطلاع رسانی خواهد شد)
مراحل ثبت نام ساده و روان
پشتیبانی در حال استعلام هستیم ( نتیجه اعلام خواهد شد)
پلاگین ها به نسبت کامل ( اما نسبت به دو رقیب کم و کاستی هایی دارد)
فروشگاه ساز شارژ (عدم شفاف سازی پورسانت فروشنده یک ضعف محسوب میگردد)
پیوست های مورد نیاز جهت اثبات گفته های مقدمه در فایل ضمیمه موجود میباشد
 

پیوست ها